نمای لوور آلومینیومی و شیدر

E01

لوور آلومينيومی يا شيدر

لوورها علاوه بر جلوگیری از تابش نور مستقیم خورشید، مهندسین معمار را در طراحی نما کمک می کنند . این لوورها همان نورگیرها هستند که در سایزهای مختلف تولید شده و می توان آنها را به صورت های افقی و یا عمودی نصب نمود  لوورها به دو صورت به کاربرده می شوند یا مستقیم در نمای ساختمان و روی پنجره نصب میشوند و یا به صورت افقی روی پیش آمدگی نصب میشود که در این حالت دید را محدود میکند ولی موجب سایه اندازی خوبی می شود از از این حالت در نمای جنوبی استفاده میشود در حالیکه حالت اول در نماهای غربی و شرقی به کاربرده می شود. .

لوور ها بر اساس شکل ظاهری عبارتند از:


۱-لوور دوکی

در این سیستم می توان با استفاده از تیغه هایی با مقطع دوکی شکل نماهای ظریف و بسیار زیبا به وجود آورد که ما حصل آن علاوه بر زیبایی نما سایبان های کاربردی و مفید است .( لوورهای دوکی شکل آلومینیومی نسل جدیدی از نورگیرها می باشند که بسیار مورد توجه مصرف کنندگان از جمله طراحان پروژه های ساختمانی قرار گرفته اند)

سیستم ثابت

این سیستم به دلیل اقتصادی بودن و سادگی از پر مصرف ترین نورگیر های لووری می باشند و امکان نصب مستقیم بر روی انواع سیستم های نمای شیشه ای، ورق کامپوزیت و هر نوع نمای دیگر طرفداران بسیاری را به سمت خود جلب کرده است.

سیستم متحرک

این سیستم می تواند با سیستم کنترل از راه دور و یا سوییچی به مشتریان عرضه شود این سیستم با اتصالات و قطعات خاص با تکنولوژی جدید که کاملاً اختصاصی می باشد به همراه سیستم ثابت با اتصالات ساده آماده ارائه و اجرا به مشتریان می باشد.

۲-لوور مکعبی

لوور مکعبی نیز در ابعاد و اندازه مختلف موجود بوده و ساختار کلی آن پروفيل آلومينيومی می باشد.

۳-لوور کامپوزيت

این نوع لوور از ورق کامپوزیت به صورت باکس شده تولید می شوند و دارای تمام قابلیت های نمای کامپوزیت می باشند.

لوور Sun Breaker Systems

لوور آلومینیومی در ساختمان های مسکونی، ادارات، مدارس، مجموعه های ورزشی و در هر ساختمان دیگری که در آن زیبایی و ایجاد فضای راحت و نور و دمای مناسب مورد توجه است، مورد استفاده قرار می گیرد. این لوورها قابلیت پرداخت آنادایز برای رنگ های، نقره ای، طلایی، برنز و سیاه را داراست و در صورت استفاده از رنگ لاکی (پودری) در هر رنگ استاندارد RAL رنگ، می تواند تولید شود. لوور زاویه دار تأثیر تشعشع خورشید را تا ۸۰% کاهش داده و باعث می شود تا مصرف انرژی تا ۳۰% کاهش یابد. لوور آلومینیومی به خاطر استفاده از آلیاژ ۶٫۶۳ آلومینیوم بیشترین مقاومت را در برابر بادهای بیش از ۱۵۰ کیلومتر بر ساعت در نامطلوب ترین شرایط تضمین می نماید که پس از نصب نیاز به نگهداری خاصی ندارد. طراحی متنوع و جذاب تیغه ها با سایزهای ۱۰۰، ۱۲۰، ۱۵۰، ۱۷۰، ۲۰۰، ۲۲۵، ۴۰۰ میلیمتر ترکیب زیبایی با انواع مصالح مختلف مورد استفاده در نمای ساختمان ایجاد می کند. فریم ها برای تسهیل در نصب، در قرنیز کف پنجره ها، پیش آمدگی ها و یا هر نوع دیگری از سازه طراحی شده است. فریم های مورد استفاده برای ساختن همه مدل از آلومینیوم اکسترود شده با آلیاژ ۶٫۶۳ با ضخامت ۳، معمولا با رنگ یکسان با تیغه ها ساخته می شود .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *